GRIF spol. s r.o.

BRATISLAVA
Panónska cesta 21
851 04 Bratislava 5
Tel. informácie:
02/68 20 14 11
Tel. predaj vozidiel:
02/68 20 14 18
02/63 83 78 24

PIEŠŤANY
Pod Párovcami 137
921 01 Piešťany
Tel: 033/7731010

Partner: 


Bezpečnosť

Nové Doblò zaisťuje dokonalú ochranu pasažierov s užitím tých najmodernejších elektronických zariadení na kontrolu stability: ABS s elektronickým systémom distribúcie brzdovej sily EBD, ESC v kombinácii s ASR (systém regulácie preklzávania hnacích kolies), HBA (hydraulický brzdový asistent) a asistent Hill Holder, ktorý pomáha pri rozjazdoch do kopca. Bezpečnostná výbava zahŕňa predné airbagy (bočné airbagy sú voliteľné) a systém monitorovania tlaku v pneumatikách.

Nový brzdový systém Doblò využíva prepracované elektronické a mechanické komponenty.
Brzdy s posilňovačom pomáhajú účinne rozložiť brzdnú silu a udržujú stabilitu. Predné kolesá sú vybavené diskami s odvetraním a zadné kolesá mohutnými bubnovými brzdami.
Karoséria je vyrobená z vysoko pevnej ocele a zahŕňa časti pohlcujúce energiu, ktoré zaisťujú kontrolovanú deformáciu pri kolízii, absorbujú náraz, obmedzujú deformáciu priestoru pre cestujúcich a znižujú rozsah možného zranenia. Všetky sedadlá sú vybavené trojbodovými bezpečnostnými pásmi a ich nastaviteľná výška poskytuje väčšie pohodlie a efektívnosť.
Predné a zadné sedadlá v úprave "antisubmarining", s tuhou priečkou pod sedadlom zabraňujú vykĺznutiu z bezpečnostných pásov pri nehode. Aj opierky hlavy boli špeciálne navrhnuté tak, aby zabránili poraneniu krku. Bezpečnosť mladších cestujúcich je zabezpečená úchytmi Isofix určenými pre zadné sedadlá.