GRIF spol. s r.o.

BRATISLAVA
Panónska cesta 21
851 04 Bratislava 5
Tel. informácie:
02/68 20 14 11
Tel. predaj vozidiel:
02/68 20 14 18
02/63 83 78 24

PIEŠŤANY
Pod Párovcami 137
921 01 Piešťany
Tel: 033/7731010

Partner: 


EXTERIÉR

 

Nový Fiat 500 je kompaktný, je 357 centimetrov dlhý, 163 centimetrov široký, 149 centimetrov vysoký a disponuje rázvorom náprav o dĺžke 230 centimetrov.

Dizajn prednej a zadnej časti sa zmenil, ale napriek tomu zostal verný sám sebe. Štýl exteriéru nového Fiatu 500 má výrazné prvky, ktoré

charakterizovali predchodcu z päťdesiatych rokov, a teraz sa objavujú s novým technologickým obsahom.

Kruhové horné svetlomety majú dynamickejší sklon a vozidlu dodávajú odvážnejší vzhľad. Horné svetlomety zahŕňajú inovatívny poloeliptický modul

poskytujúci jasnejšie svetlo a tým aj väčšiu bezpečnosť . Tlmené svetlá a smerové

svetlá sú integrované v jednom rámčeku. Nižšia skupina potom zahŕňa diaľkové svetlá a LED svetlá denného svietenia, ktoré vytvárajú typicky kruhový vzhľad.

U kapoty bol zachovaný zaoblený tvar zasahujúci až do bokov, čo je charakteristický prvok štýlu pôvodnej päťstovky a vytvára veľmi harmonickú predná časť s lichobežníkovým profilom s elegantnými chrómovanými fúzikmi. Súčasné rebrovanie je odvážnejšie. Pre prívod vzduchu slúži trojrozmerná mriežka s chrómovanými vložkami (u verzie Plus), ktorá sa podieľa na prívetivom vzhľade vozidla. Robustnosť a silná osobitosť je zdôraznená chrómovanými prvkami, ktoré doslova priťahujú pozornosť na blatníky. Vďaka týmto prvkom je Fiat 500 zvodnejší a výraznejší.

Medzi charakteristické znaky patrí aj tvar veľkých bočných okien, minimálne previsy karosérie a krátka kapota. Tá sa teraz skláňa viac k zemi, čo zvýrazňuje jej odolnosť.

Zadná časť je osadená typickým chrómovaným držadlom, ktoré pripomína osvetlenie poznávacej značky modelu prvej generácie. Zadná časť je teraz vybavená novými koncovými svetlami. Jedná sa o jediné vozidlo svojho segmentu s „prázdnymi" ľahkými rámčekmi s kruhovou štruktúrou, ktoré z časti odhaľujú farbu karosérie a integrujú svetlené moduly vytvarované tak, aby korešpondovali s tvarom karosérie. Vďaka tomu svetla vystupujú z karosérie ako jemné tetovanie. Zadné hmlové svetlá a svetlo spiatočky sú situované na koncoch čiernej alebo chrómovanej dynamickej mriežky. Toto rozdelenie je funkčné a zaručuje skvelú viditeľnosť.

K dispozícii sú 15 a 16palcové zliatinové kolesá s novým dizajnom, rovnako v diamantovej povrchovej úprave.

Paleta farieb zahŕňa celkom 13 odtieňov (sedem pastelových, jeden trojvrstvový a päť metalických) vrátane novej červenej a bordovej farby. V rámci exkluzívnej personalizácie novej päťstovky sú k dispozícii dvojfarebné verzie v odtieňoch čierna-žltá a čierna-červená.


Stručne povedané, nový Fiat 500 si môže každý prispôsobiť podľa svojich predstáv. Návšteva predajcu tak bude pripomínať návštevu špičkového domu módy.