GRIF spol. s r.o.

BRATISLAVA
Panónska cesta 21
851 04 Bratislava 5
Tel. informácie:
02/68 20 14 11
Tel. predaj vozidiel:
02/68 20 14 18
02/63 83 78 24

PIEŠŤANY
Pod Párovcami 137
921 01 Piešťany
Tel: 033/7731010

Partner: 


TECHNOLÓGIA

Medzinárodný líder v konštrukcii a výrobe špičkových automobilových systémov a komponentov Magneti Marelli pre novú päťstovku dodal rad nových technológií. Jedná sa napríklad o prístrojový panel, predné a zadné svetlá, tlmiče pruženia, zavesenie kolies, výfukový systém, elektronickú riadiacu jednotku, sacie potrubie, robotizovanú prevodovku Dualogic, a tiež pedále, prístrojový panel a ďalšie plastové súčasti.

TFT displej

Okrem analógového prístrojového panela je k dispozícii aj panel so 7palcovým TFT displejom, ktorý poskytuje všetky potrebné informácie, ako sú chlomer alebo otáčkomer, všetko jasne čitateľné na prvý pohľad. Displej zobrazuje všetky informácie z rôznych verzií systému UconnectTM.

Centrálna časť displeja v podobe vozidla môže byť konfigurovateľná v zmysle zobrazovaných údajov palubného počítača, ako sú prejdená vzdialenosť, okamžitá spotreba paliva, dojazd a čas jazdy. V závislosti na verzii nového Fiatu 500 je displej TFT ponúkaný v dvoch grafických usporiadaniach - hatchback a kabriolet - a dovoľuje meniť vzhľad podľa zvoleného režimu jazdy (Normal, Sport a Eco).

Prevodovka DualogicTM

Magneti Marelli a Fiat spoločne vytvorili tiež novú generáciu robotizovanej prevodovky DualogicTM. Jedná sa o elektro-hydraulickú prevodovku vytvorenú z klasickej manuálnej prevodovky, ktorá kombinuje komfort používania a znižuje spotrebu paliva a emisie vďaka elektronickému optimalizovanému radeniu. Toto riešenie umožňuje vodičovi radiť sekvenčne bez použitia spojky alebo v plne automatickom režime. Stručne povedané, DualogicTM je ideálne zariadenie pre tých, ktorí preferujú jazdný štýl v danom okamihu: uvoľnený a pohodlný v automatickom režime; ekologicky ohľaduplný a hospodárny v režime ECO a nakoniec vrtký a športový v sekvenčnom režime radenia pádlami na volante.

UconnectTM

Na prostrednej časti prístrojového panela nového Fiatu 500 dominuje veľká obrazovka systému UconnectTM. Situovaná je medzi výduchmi ventilácie, ktoré sú umiestnené nižšie než u predchádzajúcej generácie. U výbavy Pop systém UconnectTM zahŕňa rádio, šesť reproduktorov, ovládanie na volante, vstupy AUX-in a USB.

Nový Fiat 500 vo výbave Plus ponúka v štandarde novú generáciu infotelematického systému s dotykovou obrazovkou UconnectTM 5" Radio LIVE. Tento systém zahŕňa okrem AM/FM rádia, hands-free Bluetooth a hlasového ovládania . Vodič môže pripojiť multimediálne zariadenie cez USB alebo 3,5 mm vstup AUX-in, prípadne môže streamovať hudbu pomocou Bluetooth priamo zo svojho chytrého telefónu. Na želanie je ponúkané tiež digitálne rádio DAB. Systém je vybavený čítačkou SMS správ z kompatibilných chytrých telefónov, a to prostredníctvom prevodu textu na reč.

UconnectTM LIVE

UconnectTM LIVE umožňuje priamy prístup cez dotykovú obrazovku:

  • k internetovým rádiám TuneIn ponúkajúcim až 100 000 staníc z celého sveta
  • internetovej hudbe Deezer s viac ako 35 miliónmi skladieb pre užívateľov Deezer Premium
  • novinkám Reuters so správami z celého sveta
  • sociálnym sieťam Facebook a Twitter
  • eco:Drive, mnohonásobne ocenený systém pre priebežné zlepšovanie štýlu jazdy, ktorý dovoľuje znížiť spotrebu paliva až o 16% a výrazným spôsobom prispieva aj k redukcii emisií CO2. aplikácia
  • my:Car, ktorá pomáha udržať vozidlo v perfektnej kondícii  a poskytuje s varovné hlásenia, pamäť servisných prehliadok a interaktívnu užívateľskú príručku.

UconnectTM 5" Rádio s navigáciou

Na želanie je k dispozícii systém UconnectTM 5" Radio Nav s navigáciou TomTom 2.5D a hlasovým ovládaním. Pohyb aj po tých najzložitejších križovatkách uľahčujú chytré funkcie, akou je napríklad indikátor jazdného pruhu. Funkcia TomTom IQ Routes® predstavuje najjednoduchší spôsob výpočtu najrýchlejšej trasy na základe reálnych priemerných rýchlostí. Ak je obrazovka systému využitá inými systémami, navigačné povely sa zobrazujú priamo medzi kontrolnými ukazovateľmi.

UconnectTM LIVE so službami TomTom LIVE

UconnectTM 5'' Radio Nav LIVE zahŕňa služby TomTom Live s hlasovým ovládaním a vysoko kvalitnými informáciami z dopravy, čo robí každú cestu efektívnejšou.

Vodiči nového Fiatu 500 môžu teraz vyskúšať novú kvalitu navigácie TomTom a zdroj najväčších dopravných informácií s viac ako 100 miliónmi sledovaných kilometrov dopravy s aktualizáciou každý deň. Navigačný systém potom aktualizuje dáta každé dve minúty. UconnectTM navrhuje najrýchlejšiu trasu a presne odhaduje dobu príjazdu vďaka špičkovým funkciám vyhľadávača. Okrem dopravných informácií v reálnom čase môžu užívatelia získavať tiež informácie o pevných a mobilných radaroch (v krajinách, kde je to povolené) alebo o počasí, to všetko opäť v reálnom čase. Vyhľadávač TomTom Search & Go potom umožňuje užívateľom vyhľadávať body záujmu podľa kategórie alebo typu, napríklad čerpacie stanice alebo supermarkety a potom navigovať priamo na zvolené miesto.