GRIF spol. s r.o.

BRATISLAVA
Panónska cesta 21
851 04 Bratislava 5
Tel. informácie:
02/68 20 14 11
Tel. predaj vozidiel:
02/68 20 14 18
02/63 83 78 24

PIEŠŤANY
Pod Párovcami 137
921 01 Piešťany
Tel: 033/7731010

Partner: 

 O CNG
Keď sa povie pohon na stlačený zemný plyn (CNG), len ťažko by sme hľadali tradičnejšieho výrobcu osobných automobilov ako je Fiat Chrysler Automobiles. Taliansky výrobca má totiž s týmto alternatívnym pohonom už viac ako dvatsaťročné skúsenosti.
 
Fiat predstavil svoje prvé sériovo vyrábané vozidlo s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) už na jeseň 1997 na frankfurtskom autosalóne. Vtedy sa jednalo o model Fiat Marea vo verzii BiPower s pohonnou jednotkou 1.6 Torque 16v so schopnosťou spaľovania ako zemného plynu, tak benzínu. Ďalej nasledoval Fiat Multipla, ktorý bol s týmto alternatívnym pohonom v ponuke už od svojho prvého uvedenia na trh. Ako jediný doteraz vyrobený model Fiat ponúkal okrem verzie BiPower s kombinovaným pohonom na benzín / zemný plyn aj verziu BluePower, ktorá bola schopná spaľovať výhradne zemný plyn.

Postupom času uviedol Fiat pod názvom Natural Power celý rad ďalších modelov s kombinovaným pohonom na zemný plyn / benzín. Program Natural Power je dnes jedným zo strategických smerov, ktorými sa automobilka uberá.

Fiat Chrysler Automobiles totiž verí, že pohon na zemný plyn je v dnešnej dobe najvhodnejšou dostupnou technológiou na riešenie problémov so znečistením ovzdušia v husto osídlených oblastiach a pritom prináša aj ekonomické výhody. Postoj automobilky je plne v súlade s Bielou knihou Európskej dopravnej politiky vydanou Európskou komisiou, podľa ktorej by podiel stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave mal v roku 2020 predstavovať minimálne 10%.
 

Dnes ponúka Fiat Chrysler Automobiles ekologický program Natural Power (CNG) naprieč celou svojou modelovou radou, vďaka čomu je schopný uspokojiť požiadavky na mobilitu širokého spektra zákazníkov.